Prevence:

Preventivní prohlídka je základem péče o zdraví ústní dutiny.

Absolvování preventivní prohlídky doporučujeme 2x za rok.

Cílem je předcházení onemocnění zubů a dásní.

Mimo vyšetření stavu chrupu, sliznic, a čelistí je součástí i kontrola dentální hygieny.

Cílem je odhalit počínající problém a změny v dutině ústní ve stadiu, kdy jsou léčitelná.

Záchovná stomatologie:

Záchovná stomatologie zahrnuje především ošetření zubního kazu, úrazy zubů a mnohdy může být i spojená s ošetřením kořenových kanálků (endodoncie) V naší ordinaci používáme nejmodernější dostupné materiály. Fotokompozitní pryskyřice, skloinomerní („bíla výplň“) nebo výplně z kapslového amalgámu ( "stříbrná výplň").

Endodoncie se zabývá léčbou bakteriální infekce v kořenových kanálcích zubů.Ta vzniká následkem hlubokého kazu či úrazu. Samotné ošetření spočívá v precizním pročištění a hermetickém uzavření každého kořenového kanálku. Naše ordinace má k dispozici nejmodernější technické vybavení, které zajišťuje pozitivní výsledky léčby a může tak zabránit i následné extrakci zubu.

Orientační ceny:

 • Výplň, amalgámová (dle rozsahu) od 500 Kč
 • Výplň, fotokompozitní (dle rozsahu) od 1000 Kč
 • Výplň, skloionomerní (dle rozsahu) od 400 Kč
 • Endodontické ošetření 1 kořenového kanálku 800 Kč

Protetika:

Protetické ošetření nahrazuje chybějící zub či skupinu zubů, která byla poškozena kazem nebo úrazem. Naše ordinace ve spolupráci se špičkovou protetickou laboratoři "Něco na zub", nabízí fixní (celokeramické, metalokeramické, korunky, můstky) a snímatelné (částečné a celkové protézy) zubní náhrady.

Cílem je dosažení funkčního a estetického komfortu pacienta.

Návrh ošetření je vždy individuální a vychází z aktuálního stavu chrupu, orální hygieny a finančních možností pacienta.

Stomatochirurgie:

Zahrnuje extrakce zubů z důvodu úrazu, nadbytečnosti či ortodontické léčby, operativní odstranění částí kořenů (resekce) či jiné chirurgické výkony v lokální anestezii. Komplikovanější extrakce, zejména retinovaných zubů moudrosti (neprořezaných) odesíláme na specializované pracoviště.

Implantologie:

Je odvětví stomatologie zabývající se obnovou chrupu pomocí zubních implantátů. Zubní implantáty jsou umělé náhrady chybějících zubů, které jsou upevněné – podobně jako skutečné zuby – přímo v čelisti. Jsou vyrobeny z titanu a nejčastěji mají tvar drobného šroubku nebo destičky. Větší část implantátu je zakotvena v čelistní kosti, menší část tvoří v dutině ústní pilíř, na který je připevněna umělá zubní korunka nebo můstek.

Ve spolupráci s Mudr. Brázdou, který dojíždí přímo na naši polikliniku, lze zajistit implantologickou fázi.

Dentální hygiena:

Dentální hygiena je pro mnoho lidí dosud neznámým pojmem, nicméně je nedílnou součástí stomatologie. I zdánlivě čistý chrup je potřeba profesionálně čistit, abychom udrželi co nejlepší stav chrupu a dásní. Pravidelným navštěvováním dentální hygienistky a každodenním používáním mezizubních pomůcek, lze předejít celé řadě komplikací od nevinného zubního kazu až po vážnou paradontozu. Vaše zuby si profesionální péči alespoň jednou za půl roku zaslouží, protože pouze vy sami jste zodpovědní za stav vlastního chrupu.

Krvácení dásní, parodontoza, vysoká kazivost zubů, citlivost zubů, pocit zápachu z úst, nespokojenost se zabarvením zubů ( od kávy, čaje, cigaret), lze řešit právě návštěvou dentální hygienistky. Zhodnocení stavu v dutině ústní, naplánování ošetření s následnou léčbou, je u každého pacienta individuelní a pouze vzájemná spolupráce může vést k co nejlepším výsledkům.

Nabízené služby:

 • vstupní ošetření ( OZK, depurace x airflow, fluoridace, vyhodnocení indexů) od 1000,- - 1500,-
 • Odstranění zubního kamene ( ultrazvukem, speciálními scalery) od 500,-
 • Depurace, polishing od 500,-
 • Air-flow od 700,-
 • Fluoridace 200,-(jedna čelist)
 • Deep scaling, rootplaning ( kyretami ) od 500 - 1000,- (za kvadrant)
 • Ošetření citlivých krčků
 • Instruktáž (nácvik správného čištění, výběr mezizubních pomůcek atd.) 500,-
 • recall 500,-

Ceny jsou pouze orientační, vždy závisí na náročnosti ošetření a úrovni ústní hygieny pacienta.

Ortodoncie:

Ortodoncie je specializovaným zubním oborem, který se zabývá nepravidelnostmi v postavení zubů, zubních oblouků i čelistních kostí. Moderní ortodoncie je drahá v celém světě a je to dáno velmi drahými a složitými součástmi aparátu a náročností práce. Léčebné úkony při terapii fixními aparáty trvají náležitý čas a proto může být ortodontická léčba určtitým diskomfortem, avšak výsledky nakonec rozhodně stojí za to.

Ve spolupráci s Mudr. Stříbrskou, jejíž ordinace se nachází ve stejném podlaží, je možno zajistit ortodontickou léčbu.

Galerie

Kontakt

Kontaktujte nás na našem e.mailu či telefonním čísle: ordinacezubni@centrum.cz
+420 261 006 437, +420 732 849 131

Kontakt hygiena

Kontaktujte nás na našem e.mailu či telefonním čísle: k.takacova@centrum.cz
732 849 131